Skip to content
Дома » Вести » Директен пренос од полуфиналето во Купот на МРТ-3

Директен пренос од полуфиналето во Купот на МРТ-3

    Денес во С.Ц.Борис Трајковски стартува завршниот турнир во Купот на Македонија. Во првото полуфинале играат екипите на Куманово и Ѓорче Петров.

    Вардарки утре го играат полуфиналето, во кое за противник ја имаат екипата на Чаир. Натпреварот ќе стартува во терминот од 17-00 часот. Директен пренос од натпреварот ќе можете да проследите на МРТ-3.