Skip to content
Дома » Вести » Борјана и Бојана Коцева на поширокиот список на селекторот Грчевски за претстојните квалификациски натпревари

Борјана и Бојана Коцева на поширокиот список на селекторот Грчевски за претстојните квалификациски натпревари

    Борјана и Бојана Коцева се најдоа на поширокиот список на селекторот на сениорската репрезентација на Македонија, Кристијан Грчевски, за претстојните квалификациски натпревари за пласман на WOMEN’S EHF EURO 2024.

    Женската сениорска репрезентација на Македонија во квалификациите е дел од групата 5 заедно со репрезентациите на Шпанија, Азербејџан и Литванија.